Osor to miejsce na styku wysp Cres i Losinj, 10 minut piechotą od Camp Bijar. Nie mam pojęcia jak go opisać, ani to wioska ani miasteczko.

W Osorze są:
– 3 lub 4 knajpy
– 1 sklep spożywczy (czynny do 12 a potem dopiero od 18, w między czasie pan siedzi w knajpie 2m obok)
– 1 mini-galeria (ręcznie malowane t-shirty, obrazy)
– 1 kościół
– mnóstwo rzeźb
– kilka (naście?) kotów
– MOST

Most jest obrotowy i z uwagi na skalę miasta (wioski?) stanowi największą atrakcję. Cały event opiera się na tym, że otwierają go dwa razy dziennie – o 9 i o 17 – i tylko o tych godzinach wszystko co pływa może przeprawić się w tym miejscu na drugą stronę. Co za tym idzie – o tych dwóch porach zbiera się tłumek gapiów i w sumie nie wiadomo, na czym polega cała sensacja, ale z braku innych – jest to jakaś rutyna, w ramach której funkcjonuje tam lokalny tłum. Taka sytuacja.

Miasteczko Osor na styku wysp Cres i LosinjUlubiona rzeźba Stacha, na niej spożywał większość posiłków, wieczorem udawał, że ma tam sklep (?)Ulubiona rzeźba Stacha, na niej spożywał większość posiłków, wieczorem udawał, że ma tam sklep (?)Ulubiona rzeźba Stacha, na niej spożywał większość posiłków, wieczorem udawał, że ma tam sklep (?)Miasteczko Osor na styku wysp Cres i LosinjGłówny plac w Osorze, w tle sklep i jedna z 3 lub 4 knajpGłówny plac w Osorze, w tle sklep i jedna z 3 lub 4 knajpMiasteczko Osor na styku wysp Cres i LosinjOsorMost w OsorGodz. 17 - otwieranie mostuNajwiększym cwaniakiem jest gość, który w trakcie obracania się mostu może na nim siedzieć - so coolMost w OsorMost w OsorDroga z Camp Bijar do OsorWidok na Osor od strony Camp BijarDroga z Camp Bijar do OsorDroga z Camp Bijar do OsorDroga z Camp Bijar do OsorOsorOsorOsor